Jest sposób na dziecięcą nudę!

Jeśli Twoje dziecko zabiera Ci aparat, lata za Tobą niczym reporter i cały czas przegląda zdjęcia to istnieje szansa, że udało Ci się wychować małego fotografa. Pasja fotograficzna obserwowana u dzieci może być początkiem pięknej przygody właśnie z tą formą sztuki. Odpowiednio rozwinięta pomoże mu zbudować pewność siebie oraz po prostu świetnie się bawić!

Rodzina_Tutaków_009

1. Fotografia pozwala dziecku uwolnić swoją kreatywność!

Fotografia jest formą sztuki. Pozwala uchwycić moment, który w danej chwili zobaczył fotograf. Ta chwila zostaje z nim na zawsze. Dziecko początkowo bawiąc się aparatem zaczyna obserwować świat z innej perspektywy. Jeśli Twoje dziecko uwielbia robić zdjęcia, pozwól mu na zrobienie samodzielnej sesji (w plenerze, w domu, podczas przyjęcia rodzinnego). Następnie usiądź razem z dzieckiem i razem przeglądając zdjęcia opisujecie co widzicie. Dziecko poprzez tę obserwacje zacznie dostrzegać szczegóły i uczy się w ten sposób poznawać świat. Jest to także wspaniała okazja do spędzenia razem czasu na wartościowej rozrywce dla dziecka i rodzica.

2. Fotografia sprawia, że dziecko jest mniej nieśmiałe!

Dziecko ucząc się robić zdjęcia łatwiej może pokonać swoją nieśmiałość. Aparat jest świetnym pretekstem do przełamania pierwszych lodów. Jeśli Twoje dziecko ma problemy z nawiązywaniem nowych kontaktów, aparat może pomóc mu nawiązać relacje z innymi ludźmi. Podczas jego przygody z fotografią możesz dawać mu zadania. Może być to robienie zdjęć ciekawym przechodniom, czy też zostanie nadwornym fotografem na urodzinach u koleżanki. Dziecko poprzez fotografie i to, że staje się w niej coraz lepszy buduje swoją pewność siebie.

3. Fotografia pozwala nauczyć dyscypliny!

Nie od razu Kraków zbudowano! Twój mały fotograf dobrze wie, że aby robić lepsze zdjęcia musi ćwiczyć. Musi poznawać nowe techniki, uczyć się nowych programów. Ale przede wszystkim, aby powstało dobre zdjęcie musi podjąć wiele prób. Jeśli uda Ci się zaszczepić w swoim dziecku fotograficznego bakcyla, możesz być pewna, że samo będzie chciało uczyć się i rozwijać w tej dziedzinie. Przekona się, że aby osiągnąć w czymś mistrzostwo trzeba się nieźle napracować.

4. Fotografia to pasja na całe życie!

Fotografia to hobby, które jest nie tylko sposobem na uwolnienie swoje artystycznej natury, ale jest także bardzo praktyczne. Jeśli Twoje dziecko zrozumie na czym polega dobra fotografia, wiedz, że będziesz miała w domu kronikarza wszystkich Waszych najpiękniejszych chwil.

Pamiętaj fotografia pozwala wypracować w dziecku wrażliwość, dyscyplinę i buduje jego pewność siebie!

12246883_10206444018278003_6423386698183657536_n

Izabela Kozłowska

Pasjonatka fotografii, absolwentka specjalizacji fotograficznej w Instytucie Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. W Papugu odpowiedzialna za niezwykły wygląd sesji dla najmłodszych oraz za całokształt przygotowań fotografów. Prywatnie miłośniczka długich spacerów i jeszcze dłuższych rozmów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s